Kilpailu 27.5.2018, paikka Sorsasalon koirakenttä, Puikkarintie, 70420 Kuopio, järjestäjä HUKKA-PUTKI RY

[A Medi 3] [B Medi 3] [C Medi 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [A Pikkumini 3] [A Mini 3] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, medi 3, kello 9:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 19, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 shelam Dave Amorosan Rauli Soili Makkonen JoA 40,58 4,46 -7,42 5 5  
2 95 shelam Raiku CLOUDGARDEN'S FAST FELLOW Anna Ström HU-PU 42,61 4,25 -5,39 5 5  
3 97 shelam Pommi Pikikuonon Prince Charming Iita Sillanpää HU-PU 44,59 4,06 -3,41 5 5  
4 94 shelam Nalle Helskon Ingrid Nina Hänninen HU-PU 44,92 4,03 -3,08 5 5  
5 100 parson Vertti Wildfay's Amos Jr Mari Väätäinen HU-PU 48,17 3,76 0,17 10 10,17  
6 98 manter Repe Quixol Bustabeck Matti Mustonen HU-PU 49,39 3,66 1,39 10 11,39  
7 102 koohon Pyry Wishdecoy River Olivia Mari Suhonen JoA 52,58 3,44 4,58 10 14,58  
8 92 shelam Wilson Abundantia\'s Piece Of Puzzle Renja Perälä SWAU 44,45 4,07 -3,55 15 15  
9 104 stbter Nala Hups'staff Nalabelle Niina Karttunen HU-PU 51,58 3,51 3,58 20 23,58  
10 86 x-rotu Tyrsky TYRSKY Tuuli Hakkarainen HU-PU 57,49 3,15 9,49 20 29,49  
11 93 shelam Kille Shadeland Some Silent Wishes Helena Kortelainen SAWON 66,69 2,71 18,69 20 38,69  
  87 espves Latte CONCURRIDO BELLOTA Veera Tirkkonen ACE         HYL  
  89 kesvil Joku Woolly Bohemia's Jane Doe Oili Komulainen HU-PU         HYL  
  90 shelam Viima Bluemeadow's Cant Stop Me Olli Pirttimäki SWAU         HYL  
  91 kesvil Magnus Woolly Bohemia's Invisible Man Satu Manninen HU-PU         HYL  
  96 tarupi Uffe Yacatis Dan-Olof Nordärt Laura Melkinen JoA         HYL  
  99 shelam Vilho Jelisan Lumitassu Piia Hyvärinen KPSH         HYL  
  101 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HU-PU         HYL  
  103 shelam Windi Amarantes Wind Song Eila Vainio HU-PU         HYL  

B hyppyrata, medi 3, kello 9:50, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 20, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 90 shelam Viima Bluemeadow's Cant Stop Me Olli Pirttimäki SWAU 35,50 4,68 -7,50 0 -7,50  
2 98 manter Repe Quixol Bustabeck Matti Mustonen HU-PU 38,00 4,37 -5,00 0 -5,00  
3 101 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HU-PU 33,72 4,92 -9,28 5 5  
4 138 shelam Romeo Jelisan Kiiltokuvapoika Anna Pasanen SWAU 36,48 4,55 -6,52 10 10  
5 139 mudi Inky Take One Midnight Memory Katri Rajala ACE 40,96 4,05 -2,04 10 10  
6 95 shelam Raiku CLOUDGARDEN'S FAST FELLOW Anna Ström HU-PU 43,04 3,86 0,04 10 10,04  
7 99 shelam Vilho Jelisan Lumitassu Piia Hyvärinen KPSH 43,38 3,83 0,38 10 10,38  
8 92 shelam Wilson Abundantia\'s Piece Of Puzzle Renja Perälä SWAU 43,57 3,81 0,57 10 10,57  
9 91 kesvil Magnus Woolly Bohemia's Invisible Man Satu Manninen HU-PU 51,17 3,24 8,17 10 18,17  
  86 x-rotu Tyrsky TYRSKY Pilvi Hakkarainen HU-PU         HYL  
  87 espves Latte CONCURRIDO BELLOTA Veera Tirkkonen ACE         HYL  
  88 shelam Dave Amorosan Rauli Soili Makkonen JoA         HYL  
  89 kesvil Joku Woolly Bohemia's Jane Doe Oili Komulainen HU-PU         HYL  
  93 shelam Kille Shadeland Some Silent Wishes Helena Kortelainen SAWON         HYL  
  94 shelam Nalle Helskon Ingrid Nina Hänninen HU-PU         HYL  
  97 shelam Pommi Pikikuonon Prince Charming Iita Sillanpää HU-PU         HYL  
  100 parson Vertti Wildfay's Amos Jr Mari Väätäinen HU-PU         HYL  
  102 koohon Pyry Wishdecoy River Olivia Mari Suhonen JoA         HYL  
  103 shelam Windi Amarantes Wind Song Eila Vainio HU-PU         HYL  
  104 stbter Nala Hups'staff Nalabelle Niina Karttunen HU-PU         HYL  
  140 shelam Viekas Funnytail Jane Calamity Laura Paasikunnas JAT         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 10:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 19, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 102 koohon Pyry Wishdecoy River Olivia Mari Suhonen JoA 43,55 4,06 -3,45 0 -3,45  
2 90 shelam Viima Bluemeadow's Cant Stop Me Olli Pirttimäki SWAU 39,56 4,47 -7,44 10 10  
3 104 stbter Nala Hups'staff Nalabelle Niina Karttunen HU-PU 48,03 3,69 1,03 10 11,03  
4 86 x-rotu Tyrsky TYRSKY Pilvi Hakkarainen HU-PU 53,35 3,32 6,35 5 11,35  
  87 espves Latte CONCURRIDO BELLOTA Veera Tirkkonen ACE         HYL  
  88 shelam Dave Amorosan Rauli Soili Makkonen JoA         HYL  
  89 kesvil Joku Woolly Bohemia's Jane Doe Oili Komulainen HU-PU         HYL  
  91 kesvil Magnus Woolly Bohemia's Invisible Man Satu Manninen HU-PU         HYL  
  92 shelam Wilson Abundantia\'s Piece Of Puzzle Renja Perälä SWAU         HYL  
  93 shelam Kille Shadeland Some Silent Wishes Helena Kortelainen SAWON         HYL  
  94 shelam Nalle Helskon Ingrid Nina Hänninen HU-PU         HYL  
  96 tarupi Uffe Yacatis Dan-Olof Nordärt Laura Melkinen JoA         HYL  
  97 shelam Pommi Pikikuonon Prince Charming Iita Sillanpää HU-PU         HYL  
  98 manter Repe Quixol Bustabeck Matti Mustonen HU-PU         HYL  
  99 shelam Vilho Jelisan Lumitassu Piia Hyvärinen KPSH         HYL  
  100 parson Vertti Wildfay's Amos Jr Mari Väätäinen HU-PU         HYL  
  101 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HU-PU         HYL  
  103 shelam Windi Amarantes Wind Song Eila Vainio HU-PU         HYL  
  138 shelam Romeo Jelisan Kiiltokuvapoika Anna Pasanen SWAU         HYL  
  140 shelam Viekas Funnytail Jane Calamity Laura Paasikunnas JAT         POIS  

C agilityrata, pikkumini 3, kello 11:50, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 6, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 popopk Kerttu Dixon Curio Hanna Päivinen JoA 55,87 3,24 1,87 0 1,87  
2 61 jackru Taksi Kesänkeijun Savumerkki Kati Huttunen HU-PU 47,73 3,79 -6,27 5 5  
3 57 jackru Dolly Cumbreck Abigail Emma Ruhala SWAU 51,38 3,52 -2,62 5 5  
  59 jackru Iines Suakkunan TŠoma Taila Marja Hassinen PoKS         HYL  
  60 papill Nino Mar-lini Nino Hanna-Kaisa Matikainen ACE         HYL  
  136 bicfri Jekku STELLARIA'S BITE THE DUST Mirja Ojainväli HU-PU         HYL  

C agilityrata, mini 3, kello 11:50, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 20, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 78 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen HU-PU 41,68 4,34 -11,32 0 -11,32  
2 81 jackru Kentsu WW YANGOVIPER'S HEMULI Mari Saarelainen HU-PU 52,29 3,46 -0,71 0 -0,71 SERT-A
3 137 borter Sissi Junipermoor's Red Cross Diamond Lea Heiskanen HU-PU 46,76 3,87 -6,24 5 5  
4 70 käävil Urkki Armani Elisa Nevalainen HU-PU 48,60 3,72 -4,40 5 5  
5 79 shelam Meela Agarwaen Arya Laura Pitkänen PoKS 48,97 3,70 -4,03 5 5  
6 80 jackru Nipsu Miimoksen Alfredo Nobel Linta Laitinen SJRT 51,67 3,50 -1,33 5 5  
7 71 kääpin Mopo PINSERELLA'S BLACK VELVET Virpi Ropponen JAT 46,51 3,89 -6,49 15 15  
8 69 shelam Yego Cimillan Hippulat Vinkuu Niina Juurinen HU-PU 55,02 3,29 2,02 15 17,02  
9 72 käävil Allu Allu Liisa Korhonen HU-PU 58,28 3,11 5,28 15 20,28  
10 82 jackru Mauro Huoleton Siipiveikko Tiina Pessi KPSH 54,39 3,33 1,39 20 21,39  
  62 shelam Ansa Justiina Elisa Hietalo HU-PU         HYL  
  63 shelam Angry Marmotina No Speed Limit Sanna Katainen SWAU         HYL  
  64 tarupi Ruu Tarupihan Blomst Reija Pernu HU-PU         HYL  
  65 borter Pertsa JUNIPERMOOR'S QUANTUM OF SOLACE susanna järvisalo HU-PU         HYL  
  66 lägpys Vinka Cimillan Tilda Tuholainen Sari Valtonen HU-PU         HYL  
  68 koohon Sinda Estaika's Just Stand By Me Anja Nylund KOOHO         HYL  
  73 parson Peppi Pitmywits Apple Of Eden Anna Pasanen SWAU         HYL  
  76 shelam Pinni Helmilän Immortal Magic Lily Iita Sillanpää HU-PU         HYL  
  84 shelam Hilma Cloudgarden's Early Riser Nina Kohvakka-Karppinen HU-PU         HYL  
  85 kääpin Hilma Estelle V Nobel Line Hanna Jaakkonen JAT         HYL  
  83 shelam Oodi Trickteam Chamber Of Secrets Mia Tuomainen HU-PU         POIS  

B hyppyrata, pikkumini 3, kello 12:45, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 6, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 jackru Iines Suakkunan TŠoma Taila Marja Hassinen PoKS 36,46 4,53 -12,54 0 -12,54 SERT-H
2 61 jackru Taksi Kesänkeijun Savumerkki Kati Huttunen HU-PU 36,94 4,47 -12,06 0 -12,06  
3 57 jackru Dolly Cumbreck Abigail Emma Ruhala SWAU 38,44 4,29 -10,56 0 -10,56  
4 58 popopk Kerttu Dixon Curio Hanna Päivinen JoA 59,16 2,79 10,16 5 15,16  
  60 papill Nino Mar-lini Nino Hanna-Kaisa Matikainen ACE         HYL  
  136 bicfri Jekku STELLARIA'S BITE THE DUST Mirja Ojainväli HU-PU         HYL  

B hyppyrata, mini 3, kello 12:45, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 24, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 shelam Rimma Blue-Black Brand Barbarella Anna Ström HU-PU 32,25 5,12 -14,75 0 -14,75  
2 73 parson Peppi Pitmywits Apple Of Eden Anna Pasanen SWAU 32,73 5,04 -14,27 0 -14,27  
3 84 shelam Hilma Cloudgarden's Early Riser Nina Kohvakka-Karppinen HU-PU 34,47 4,79 -12,53 0 -12,53  
4 71 kääpin Mopo PINSERELLA'S BLACK VELVET Virpi Ropponen JAT 34,48 4,79 -12,52 0 -12,52  
5 69 shelam Yego Cimillan Hippulat Vinkuu Niina Juurinen HU-PU 35,43 4,66 -11,57 0 -11,57  
6 64 tarupi Ruu Tarupihan Blomst Reija Pernu HU-PU 37,08 4,45 -9,92 0 -9,92  
7 70 käävil Urkki Armani Elisa Nevalainen HU-PU 39,60 4,17 -7,40 0 -7,40  
8 81 jackru Kentsu WW YANGOVIPER'S HEMULI Mari Saarelainen HU-PU 43,57 3,79 -3,43 0 -3,43  
9 75 tarupi Vilma Yacatis Sommarsolvalla Laura Melkinen JoA 33,03 5,00 -13,97 5 5  
10 65 borter Pertsa JUNIPERMOOR'S QUANTUM OF SOLACE susanna järvisalo HU-PU 35,66 4,63 -11,34 5 5  
11 76 shelam Pinni Helmilän Immortal Magic Lily Iita Sillanpää HU-PU 37,82 4,36 -9,18 5 5  
12 85 kääpin Hilma Estelle V Nobel Line Hanna Jaakkonen JAT 40,76 4,05 -6,24 5 5  
13 80 jackru Nipsu Miimoksen Alfredo Nobel Linta Laitinen SJRT 42,90 3,85 -4,10 10 10  
14 82 jackru Mauro Huoleton Siipiveikko Tiina Pessi KPSH 46,62 3,54 -0,38 15 15  
  62 shelam Ansa Justiina Elisa Hietalo HU-PU         HYL  
  63 shelam Angry Marmotina No Speed Limit Sanna Katainen SWAU         HYL  
  66 lägpys Vinka Cimillan Tilda Tuholainen Sari Valtonen HU-PU         HYL  
  67 shelam Särö Tricky Blue's First Tricky Boy Oili Komulainen HU-PU         HYL  
  68 koohon Sinda Estaika's Just Stand By Me Anja Nylund KOOHO         HYL  
  72 käävil Allu Allu Liisa Korhonen HU-PU         HYL  
  77 jackru Nami Jack Lee Domus Aurea Henna Risto HU-PU         HYL  
  78 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen HU-PU         HYL  
  79 shelam Meela Agarwaen Arya Laura Pitkänen PoKS         HYL  
  137 borter Sissi Junipermoor's Red Cross Diamond Lea Heiskanen HU-PU         HYL  
  83 shelam Oodi Trickteam Chamber Of Secrets Mia Tuomainen HU-PU         POIS  

A agilityrata, pikkumini 3, kello 13:40, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 5, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 jackru Iines Suakkunan TŠoma Taila Marja Hassinen PoKS 44,00 4,09 -11,00 0 -11,00  
2 61 jackru Taksi Kesänkeijun Savumerkki Kati Huttunen HU-PU 50,99 3,53 -4,01 5 5  
  57 jackru Dolly Cumbreck Abigail Emma Ruhala SWAU         HYL  
  58 popopk Kerttu Dixon Curio Hanna Päivinen JoA         HYL juoksu
  60 papill Nino Mar-lini Nino Hanna-Kaisa Matikainen ACE         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 13:40, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 23, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 78 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen HU-PU 39,27 4,58 -13,73 0 -13,73  
2 74 shelam Rimma Blue-Black Brand Barbarella Anna Ström HU-PU 40,05 4,49 -12,95 0 -12,95  
3 84 shelam Hilma Cloudgarden's Early Riser Nina Kohvakka-Karppinen HU-PU 41,58 4,33 -11,42 0 -11,42  
4 73 parson Peppi Pitmywits Apple Of Eden Anna Pasanen SWAU 41,62 4,32 -11,38 0 -11,38  
5 64 tarupi Ruu Tarupihan Blomst Reija Pernu HU-PU 46,08 3,91 -6,92 0 -6,92  
6 77 jackru Nami Jack Lee Domus Aurea Henna Risto HU-PU 50,83 3,54 -2,17 0 -2,17  
7 81 jackru Kentsu WW YANGOVIPER'S HEMULI Mari Saarelainen HU-PU 51,79 3,48 -1,21 0 -1,21  
8 62 shelam Ansa Justiina Elisa Hietalo HU-PU 39,85 4,52 -13,15 5 5  
9 75 tarupi Vilma Yacatis Sommarsolvalla Laura Melkinen JoA 39,93 4,51 -13,07 5 5  
10 72 käävil Allu Allu Liisa Korhonen HU-PU 52,84 3,41 -0,16 5 5  
11 82 jackru Mauro Huoleton Siipiveikko Tiina Pessi KPSH 53,08 3,39 0,08 15 15,08  
  63 shelam Angry Marmotina No Speed Limit Sanna Katainen SWAU         HYL  
  65 borter Pertsa JUNIPERMOOR'S QUANTUM OF SOLACE Lea Heiskanen HU-PU         HYL  
  66 lägpys Vinka Cimillan Tilda Tuholainen Sari Valtonen HU-PU         HYL  
  67 shelam Särö Tricky Blue's First Tricky Boy Oili Komulainen HU-PU         HYL  
  68 koohon Sinda Estaika's Just Stand By Me Anja Nylund KOOHO         HYL  
  69 shelam Yego Cimillan Hippulat Vinkuu Niina Juurinen HU-PU         HYL  
  70 käävil Urkki Armani Elisa Nevalainen HU-PU         HYL  
  71 kääpin Mopo PINSERELLA'S BLACK VELVET Virpi Ropponen JAT         HYL  
  76 shelam Pinni Helmilän Immortal Magic Lily Iita Sillanpää HU-PU         HYL  
  79 shelam Meela Agarwaen Arya Laura Pitkänen PoKS         HYL  
  80 jackru Nipsu Miimoksen Alfredo Nobel Linta Laitinen SJRT         HYL  
  85 kääpin Hilma Estelle V Nobel Line Hanna Jaakkonen JAT         HYL  
  83 shelam Oodi Trickteam Chamber Of Secrets Mia Tuomainen HU-PU         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 14:50, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 10, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 111 auskel Isla Bestseller Parraweena Janne Komulainen MAH 46,66 3,86 -6,34 5 5  
2 114 borcol Vinja Amazeme Twenty Pence Heli Lemmetty PoKS 51,11 3,52 -1,89 10 10  
  105 auspai Autsi Ardiente Violeta Purpura Niina Rissanen HU-PU         HYL  
  107 stahou Isla LINSKE LISETTE Hanna Koponen KPSH         HYL  
  108 auskel Devi Royal Coctail Someone Like You Salla Koskinen JAT         HYL  
  109 borcol Mei At Your Service Made In Mei Päivi Huuskonen HU-PU         HYL  
  110 borcol Lux Tronic Aluxia Elina Kalenius JAT         HYL  
  112 pyrpal Martta Tottakai Uniikki Olen Katri pirinen JoA         HYL  
  113 borcol Neiti Näpsä Dreamoor Queen Lucy paula semi SWAU         HYL  
  115 auspai Naava Ardiente Flor De Jazmin Niina Rissanen HU-PU         HYL  
  106 auskel Nasta Nallikallion Riehakas Rohkelikko Laura Leinonen JAT         POIS  
  116 lagrom Roki Dianoran Bruno Kirsi Kateisto LAUKA         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 14:50, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 19, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 129 hovawa hilde Minttumantan Hildegard kai-juha partanen PPKY 48,69 3,70 -4,31 0 -4,31 SERT AVA
2 134 borcol Riivis Despina Gróa Tarja Ruokolainen A-POP 41,94 4,29 -11,06 5 5  
3 132 auspai Jerri Ardiente Gringo Loco Riitta Hautaniemi ACE 44,85 4,01 -8,15 5 5  
4 126 borcol Ultra LITTLELAND'S ULTRA BRA Elina Kalenius JAT 47,50 3,79 -5,50 5 5  
5 130 lappor Noki Iltahämyn Ystävän Sulo Miia Sihvonen SWAU 52,38 3,44 -0,62 5 5  
6 122 novnou Liinu Tollerbay Viva Zapata By Quinn Kirsi Kiiski SAWON 45,78 3,93 -7,22 15 15  
7 119 borcol Hyvis Tronic Yin Mari Oksanen JAT 47,47 3,79 -5,53 15 15  
  117 borcol Pito Johan On Pito Riikka Heiskanen HU-PU         HYL  
  118 auspai Uma Bywater Mama Said Sara Heimonen SWAU         HYL  
  120 borcol TuiTui Tronic Yo Yo Harri Katainen SWAU         HYL  
  121 labnou Rudi Brufinn Napi Tiia Jussila JAT         HYL  
  123 pitcol Jörö Purple Pearl's Kosher Meneur Markku Herranen ACE         HYL  
  124 borcol Ludo Flowerfellow Quicksilver Veera Muhonen JAT         HYL  
  125 belpag Wäinö Satulaakson Nopee Sata Martti Matilainen PPKY         HYL  
  127 auspai Pokka Ardiente Bala Perdida Tiia Boman JoA         HYL  
  128 belpat Cuje Eloisa Uligaani Tanja Lehto ACE         HYL  
  131 borcol Maggie Tending Mist Outi Kaikkonen ACE         HYL  
  133 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE         HYL  
  135 belpag Bolt Eloisa Soturi Antti Kurvinen ACE         HYL  

B hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 15:50, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 12, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 113 borcol Neiti Näpsä Dreamoor Queen Lucy paula semi SWAU 31,21 5,29 -15,79 0 -15,79 SERT-H AVA-H
2 112 pyrpal Martta Tottakai Uniikki Olen Katri pirinen JoA 32,78 5,03 -14,22 0 -14,22  
3 107 stahou Isla LINSKE LISETTE Hanna Koponen KPSH 41,48 3,98 -5,52 0 -5,52  
4 109 borcol Mei At Your Service Made In Mei Päivi Huuskonen HU-PU 34,98 4,72 -12,02 5 5  
5 111 auskel Isla Bestseller Parraweena Janne Komulainen MAH 43,83 3,76 -3,17 5 5  
6 31 slapko Rölli Simeon Hanne Heikkinen SAWON 48,47 3,40 1,47 5 6,47  
  105 auspai Autsi Ardiente Violeta Purpura Niina Rissanen HU-PU         HYL  
  108 auskel Devi Royal Coctail Someone Like You Salla Koskinen JAT         HYL  
  110 borcol Lux Tronic Aluxia Elina Kalenius JAT         HYL  
  114 borcol Vinja Amazeme Twenty Pence Heli Lemmetty PoKS         HYL  
  115 auspai Naava Ardiente Flor De Jazmin Niina Rissanen HU-PU         HYL  
  141 breton Sani Kieppikurun Belle Debout Lea Heiskanen HU-PU         HYL  
  106 auskel Nasta Nallikallion Riehakas Rohkelikko Laura Leinonen JAT         POIS  
  116 lagrom Roki Dianoran Bruno Kirsi Kateisto LAUKA         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 15:50, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 20, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 134 borcol Riivis Despina Gróa Tarja Ruokolainen A-POP 32,33 5,10 -14,67 0 -14,67  
2 123 pitcol Jörö Purple Pearl's Kosher Meneur Markku Herranen ACE 33,94 4,86 -13,06 0 -13,06 SERT-H
3 131 borcol Maggie Tending Mist Outi Kaikkonen ACE 34,49 4,78 -12,51 0 -12,51  
4 122 novnou Liinu Tollerbay Viva Zapata By Quinn Kirsi Kiiski SAWON 37,11 4,45 -9,89 0 -9,89  
5 135 belpag Bolt Eloisa Soturi Antti Kurvinen ACE 34,56 4,77 -12,44 5 5  
6 119 borcol Hyvis Tronic Yin Mari Oksanen JAT 36,93 4,47 -10,07 5 5  
7 117 borcol Pito Johan On Pito Riikka Heiskanen HU-PU 39,24 4,20 -7,76 5 5  
8 118 auspai Uma Bywater Mama Said Sara Heimonen SWAU 41,25 4,00 -5,75 5 5  
9 124 borcol Ludo Flowerfellow Quicksilver Veera Muhonen JAT 42,62 3,87 -4,38 5 5  
10 127 auspai Pokka Ardiente Bala Perdida Tiia Boman JoA 46,56 3,54 -0,44 5 5  
11 121 labnou Rudi Brufinn Napi Tiia Jussila JAT 33,38 4,94 -13,62 10 10  
12 126 borcol Ultra LITTLELAND'S ULTRA BRA Elina Kalenius JAT 37,16 4,44 -9,84 10 10  
  120 borcol TuiTui Tronic Yo Yo Harri Katainen SWAU         HYL  
  125 belpag Wäinö Satulaakson Nopee Sata Martti Matilainen PPKY         HYL  
  128 belpat Cuje Eloisa Uligaani Tanja Lehto ACE         HYL  
  129 hovawa hilde Minttumantan Hildegard kai-juha partanen PPKY         HYL  
  130 lappor Noki Iltahämyn Ystävän Sulo Miia Sihvonen SWAU         HYL  
  132 auspai Jerri Ardiente Gringo Loco Riitta Hautaniemi ACE         HYL  
  133 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE         HYL  
  142 borcol Dini Garth Hero Katja Ruokolainen KAT         HYL  

C agilityrata, pikkumaksi 3, kello 16:50, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 10, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 108 auskel Devi Royal Coctail Someone Like You Salla Koskinen JAT 46,79 4,02 -9,21 0 -9,21 SERT-A
2 109 borcol Mei At Your Service Made In Mei Päivi Huuskonen HU-PU 47,51 3,96 -8,49 0 -8,49  
3 31 slapko Rölli Simeon Hanne Heikkinen SAWON 55,67 3,38 -0,33 0 -0,33  
4 141 breton Sani Kieppikurun Belle Debout Lea Heiskanen HU-PU 46,97 4,00 -9,03 5 5  
5 111 auskel Isla Bestseller Parraweena Janne Komulainen MAH 50,57 3,72 -5,43 5 5  
6 115 auspai Naava Ardiente Flor De Jazmin Niina Rissanen HU-PU 43,78 4,29 -12,22 10 10  
7 110 borcol Lux Tronic Aluxia Elina Kalenius JAT 48,69 3,86 -7,31 10 10  
8 114 borcol Vinja Amazeme Twenty Pence Heli Lemmetty PoKS 49,61 3,79 -6,39 10 10  
  112 pyrpal Martta Tottakai Uniikki Olen Katri pirinen JoA         HYL  
  113 borcol Neiti Näpsä Dreamoor Queen Lucy paula semi SWAU         HYL  
  105 auspai Autsi Ardiente Violeta Purpura Niina Rissanen HU-PU         POIS  
  106 auskel Nasta Nallikallion Riehakas Rohkelikko Laura Leinonen JAT         POIS  
  116 lagrom Roki Dianoran Bruno Kirsi Kateisto LAUKA         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 16:50, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 20, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 120 borcol TuiTui Tronic Yo Yo Harri Katainen SWAU 41,49 4,53 -14,51 0 -14,51 SERT-A
2 134 borcol Riivis Despina Gróa Tarja Ruokolainen A-POP 43,26 4,35 -12,74 0 -12,74  
3 123 pitcol Jörö Purple Pearl's Kosher Meneur Markku Herranen ACE 45,35 4,15 -10,65 0 -10,65  
4 118 auspai Uma Bywater Mama Said Sara Heimonen SWAU 47,20 3,98 -8,80 0 -8,80  
5 135 belpag Bolt Eloisa Soturi Antti Kurvinen ACE 39,91 4,71 -16,09 5 5  
6 126 borcol Ultra LITTLELAND'S ULTRA BRA Elina Kalenius JAT 45,05 4,17 -10,95 5 5  
7 142 borcol Dini Garth Hero Katja Ruokolainen KAT 45,86 4,10 -10,14 5 5  
8 122 novnou Liinu Tollerbay Viva Zapata By Quinn Kirsi Kiiski SAWON 47,62 3,95 -8,38 5 5  
9 130 lappor Noki Iltahämyn Ystävän Sulo Miia Sihvonen SWAU 51,88 3,62 -4,12 5 5  
10 124 borcol Ludo Flowerfellow Quicksilver Veera Muhonen JAT 54,96 3,42 -1,04 10 10  
  117 borcol Pito Johan On Pito Riikka Heiskanen HU-PU         HYL  
  119 borcol Hyvis Tronic Yin Mari Oksanen JAT         HYL  
  121 labnou Rudi Brufinn Napi Tiia Jussila JAT         HYL  
  125 belpag Wäinö Satulaakson Nopee Sata Martti Matilainen PPKY         HYL  
  127 auspai Pokka Ardiente Bala Perdida Tiia Boman JoA         HYL  
  128 belpat Cuje Eloisa Uligaani Tanja Lehto ACE         HYL  
  129 hovawa hilde Minttumantan Hildegard kai-juha partanen PPKY         HYL  
  131 borcol Maggie Tending Mist Outi Kaikkonen ACE         HYL  
  132 auspai Jerri Ardiente Gringo Loco Riitta Hautaniemi ACE         HYL  
  133 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE         HYL