Kilpailu 26.5.2018, paikka Sorsasalon koirakenttä, Puikkarintie, 70420 Kuopio, järjestäjä HUKKA-PUTKI RY

[A Medi 1] [A Mini 1] [A Pikkumaksi 1] [A Maksi 1] [B Medi 1] [B Mini 1] [B Pikkumaksi 1] [B Maksi 1] [C Medi 1] [C Pikkumaksi 1] [C Maksi 1] [C Medi 2] [C Mini 2] [C Pikkumaksi 2] [C Maksi 2] [B Medi 2] [B Mini 2] [B Pikkumaksi 2] [B Maksi 2] [A Medi 2] [A Mini 2] [A Maksi 2]

A agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 4, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 shelam Heili Onnenpisaran Mainio Mimmi Jaana Rautio HU-PU 41,28 3,68 -8,72 5 5  
2 13 koohon Ruska ESTAIKA'S PROSERPINE Anna-Liisa Järvenpää SWAU 78,21 1,94 28,21 5 33,21  
  10 koohon Brita ESTAIKA'S RUNAWAY BLOND Anja Nylund KOOHO         HYL  
  11 walspa Isla Rocbee In My Mind Aino Laukkanen SWAU         HYL  
  12 parson Morris Green Perry's Winter Flash Laura Manninen VARPS         POIS  

A agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 2, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 wecope Maili Cloudmoore Wuhuu-N-Huu Sari Sutinen VARPS 47,62 3,19 -2,38 0 -2,38 OIVA
2 1 jackru Notte Kesänkeijun Buonanotte Jenna Lång HU-PU 57,53 2,64 7,53 0 7,53  
  3 kääsna Tyyne Hömpötin Image Girl Päivi Haapalainen A-POP         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 1, kello 9:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 auskel Aapo Royal Coctail Jepilus Kimmo Kainulainen HU-PU 38,64 3,93 -11,36 0 -11,36 OIVA
2 27 auskel Lara MARALINGA LARA Virpi Koponen HU-PU 39,42 3,86 -10,58 0 -10,58 LUVA
3 28 vehter Merri Leijonattaren Dean Martin Kaisa Keilonen SWAU 50,25 3,02 0,25 5 5,25  
4 29 borcol Kuuno Taivainen MOSS DEL CAPO LUCANO Pirjo Heikura A-POP 40,21 3,78 -9,79 10 10  
5 24 auskel Kupi BLACK RIVER KENNEL LIGHT MY FIRE Heidi Annala KAS 45,18 3,36 -4,82 15 15  
  25 auspai Meier Ardiente Dulce Sonido Niina Juurinen HU-PU         HYL  
  26 vehter Elsa BRADAN TRAN ETHNE Laura Tiihonen HU-PU         HYL  
  30 borcol Carlic WEEKASI CACTUS FLOWER Mia Fomin HU-PU         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 9:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 auspai Lulu Blue-Beacon Blossom Of My Life Maria Vainio JAU 42,29 3,59 -7,71 5 5  
2 38 espves Panda Nartsukan Ismelda Kaisla Mauno KPSH 47,29 3,21 -2,71 10 10  
3 34 auskel Dora Nallikallion Poprieha Marko Kaminen VARPS 43,89 3,46 -6,11 15 15  
  32 walspa Eko Didilcom's Hen Lucharachan An Ghra Nelli Salo SAWON         HYL  
  33 borcol Nemo BORDER TREASURE DISHY DICEMAN Nina-Erica Manninen ATD         HYL  
  36 isovil Paroni Villamore Vai Capparoni Satu Manninen HU-PU         HYL  
  37 auskel Repe Pyry Tanja Kalilainen NURME         HYL  
  39 belpat Ronja Cousin's Venla Quick Tiina Vihavainen SAVPK         HYL  

B hyppyrata, medi 1, kello 10:10, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 6, ihanneaika 37 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 walspa Isla Rocbee In My Mind Aino Laukkanen SWAU 32,46 3,70 -4,54 5 5  
2 9 shelam Heili Onnenpisaran Mainio Mimmi Jaana Rautio HU-PU 31,21 3,84 -5,79 10 10  
3 13 koohon Ruska ESTAIKA'S PROSERPINE Anna-Liisa Järvenpää SWAU 61,17 1,96 24,17 0 24,17  
4 50 stbter Mila GROOVY SPIRIT'S COSMIC CARAMEL Markus Häyrinen JoA 59,24 2,03 22,24 10 32,24  
  10 koohon Brita ESTAIKA'S RUNAWAY BLOND Anja Nylund KOOHO         HYL  
  51 shelam Sisu ONNENPISARAN IHMEMIES Jaana Rautio HU-PU         HYL  
  12 parson Morris Green Perry's Winter Flash Laura Manninen VARPS         POIS  

B hyppyrata, mini 1, kello 10:10, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 1, ihanneaika 37 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  49 kääpin JADE Achina´s Jade Jenna Nousiainen ACE         HYL  
  3 kääsna Tyyne Hömpötin Image Girl Päivi Haapalainen A-POP         POIS  

B hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 10:10, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 9, ihanneaika 37 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 borcol Kuuno Taivainen MOSS DEL CAPO LUCANO Pirjo Heikura A-POP 27,44 4,37 -9,56 0 -9,56 LUVA
2 25 auspai Meier Ardiente Dulce Sonido Niina Juurinen HU-PU 24,65 4,87 -12,35 5 5  
3 56 labnou Ninja Jummi-Jammin Freija Jenni Moilanen SWAU 30,28 3,96 -6,72 5 5  
4 27 auskel Lara MARALINGA LARA Virpi Koponen HU-PU 31,76 3,78 -5,24 5 5  
5 28 vehter Merri Leijonattaren Dean Martin Kaisa Keilonen SWAU 36,98 3,24 -0,02 5 5  
6 26 vehter Elsa BRADAN TRAN ETHNE Laura Tiihonen HU-PU 45,23 2,65 8,23 10 18,23  
  24 auskel Kupi BLACK RIVER KENNEL LIGHT MY FIRE Heidi Annala KAS         HYL  
  30 borcol Carlic WEEKASI CACTUS FLOWER Mia Fomin HU-PU         HYL  
  55 auskel Stemma DIDAKTIC'S NOTHING BUT GOLD Elisa Grönholm HU-PU         HYL  

B hyppyrata, maksi 1, kello 10:10, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 8, ihanneaika 37 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 belpat Ronja Cousin's Venla Quick Tiina Vihavainen SAVPK 24,05 4,99 -12,95 0 -12,95 OIVA
2 32 walspa Eko Didilcom's Hen Lucharachan An Ghra Nelli Salo SAWON 31,10 3,86 -5,90 0 -5,90 LUVA
3 34 auskel Dora Nallikallion Poprieha Marko Kaminen VARPS 34,88 3,44 -2,12 0 -2,12 OIVA
4 37 auskel Repe Pyry Tanja Kalilainen NURME 40,12 2,99 3,12 10 13,12  
5 35 auspai Lulu Blue-Beacon Blossom Of My Life Maria Vainio JAU 29,35 4,09 -7,65 15 15  
6 38 espves Panda Nartsukan Ismelda Kaisla Mauno KPSH 43,26 2,77 6,26 10 16,26  
  33 borcol Nemo BORDER TREASURE DISHY DICEMAN Nina-Erica Manninen ATD         HYL  
  36 isovil Paroni Villamore Vai Capparoni Satu Manninen HU-PU         HYL  

C agilityrata, medi 1, kello 11:15, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 3, ihanneaika 48 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 walspa Isla Rocbee In My Mind Aino Laukkanen SWAU 46,79 3,16 -1,21 15 15  
2 13 koohon Ruska ESTAIKA'S PROSERPINE Anna-Liisa Järvenpää SWAU 109,06 1,36 61,06 15 76,06  
  9 shelam Heili Onnenpisaran Mainio Mimmi Jaana Rautio HU-PU         HYL  
  12 parson Morris Green Perry's Winter Flash Laura Manninen VARPS         POIS  

C agilityrata, pikkumaksi 1, kello 11:15, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 6, ihanneaika 48 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 30 borcol Carlic WEEKASI CACTUS FLOWER Mia Fomin HU-PU 37,87 3,91 -10,13 5 5  
2 28 vehter Merri Leijonattaren Dean Martin Kaisa Keilonen SWAU 47,19 3,14 -0,81 5 5  
  24 auskel Kupi BLACK RIVER KENNEL LIGHT MY FIRE Heidi Annala KAS         HYL  
  25 auspai Meier Ardiente Dulce Sonido Niina Juurinen HU-PU         HYL  
  27 auskel Lara MARALINGA LARA Virpi Koponen HU-PU         HYL  
  29 borcol Kuuno Taivainen MOSS DEL CAPO LUCANO Pirjo Heikura A-POP         HYL  

C agilityrata, maksi 1, kello 11:15, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 6, ihanneaika 48 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 auskel Repe Pyry Tanja Kalilainen NURME 35,75 4,14 -12,25 0 -12,25 OIVA
2 32 walspa Eko Didilcom's Hen Lucharachan An Ghra Nelli Salo SAWON 46,65 3,17 -1,35 15 15  
  33 borcol Nemo BORDER TREASURE DISHY DICEMAN Nina-Erica Manninen ATD         HYL  
  35 auspai Lulu Blue-Beacon Blossom Of My Life Maria Vainio JAU         HYL  
  36 isovil Paroni Villamore Vai Capparoni Satu Manninen HU-PU         HYL  
  38 espves Panda Nartsukan Ismelda Kaisla Mauno KPSH         HYL  

C agilityrata, medi 2, kello 12:35, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 10, ihanneaika 52 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 shelam Robin Blomlane's Be My Future Kirsi Markkanen VARPS 50,74 3,31 -1,26 0 -1,26 LUVA
2 21 isllam Grenna Blue Zafir Grenna Frostros Petra Turunen SAVPK 53,64 3,13 1,64 0 1,64  
3 14 shelam Helga Onnenpisaran Ainokainen Jani Rautio HU-PU 48,26 3,48 -3,74 5 5  
4 17 pyrpap Sofi Drole D'oiseau Saut A L'elastique Anne-Maria Kanninen JoA 63,63 2,64 11,63 5 16,63  
5 54 manter Morris Rainsong N Bonwild Get The Party Started Tea Vimpari SWAU 47,23 3,56 -4,77 30 30  
6 22 shelam Loki Today's Arctic Light Sara Zuffa KPSH 72,31 2,32 20,31 15 35,31  
  15 vehter Neetta Kaapelinkulman Neelia Tiina Raatikainen SWAU         HYL  
  16 shelam Piki Funnytail Part Time Lover Piia Suhonen VARPS         HYL  
  20 koohon Hilja Damliers Ofelia Veera Mensonen HU-PU         HYL  
  53 espves Unni Piinaavan Koria Henriikka Naapi HU-PU         HYL  
  18 kromfo Skumppa Raasillan Champagne Mirva Mustonen VARPS         POIS  

C agilityrata, mini 2, kello 12:35, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 toyvil Sofia Excuse Me Misty Morning Jonna Rytkönen HU-PU 47,27 3,55 -4,73 5 5  
2 9 muurotu Hilma Hilma Heidi Rantakare LAU 55,68 3,02 3,68 5 8,68  
  2 wecope Maili Cloudmoore Wuhuu-N-Huu Sari Sutinen VARPS         HYL  
  5 kääpin Ninja New Limit's Randa Emmi Holopainen VARPS         HYL  
  8 shelam Unna Funnytail Nice As Pie Tinjamari Suhonen SWAU         HYL  

C agilityrata, pikkumaksi 2, kello 12:35, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 1, ihanneaika 52 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 auskel Aapo Royal Coctail Jepilus Kimmo Kainulainen HU-PU 44,41 3,78 -7,59 5 5  

C agilityrata, maksi 2, kello 12:35, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 11, ihanneaika 52 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 borcol Peltsi Peltonen Overdo Kino Marjo Heikura A-POP 43,44 3,87 -8,56 0 -8,56 OIVA
2 34 auskel Dora Nallikallion Poprieha Marko Kaminen VARPS 50,14 3,35 -1,86 5 5  
3 42 belpat Noppa Ketunpolun Kooky Dice Aino lakiasuo PoKS 40,87 4,11 -11,13 10 10  
4 47 auspai Hucca Puuttomantorpan Oudon-Onnellinen Hanne Mehtonen SAWON 47,53 3,53 -4,47 15 15  
  39 belpat Ronja Cousin's Venla Quick Tiina Vihavainen SAVPK         HYL  
  40 belpam Konna Toimiva Taktiikka Anni Pehkonen ACE         HYL  
  41 sakpai Vinski Pikku Tiitiäisen Acdc Tanja Kostamo JoA         HYL  
  44 barbet Alpo NUTS OVER BILBAO Mirja Ojainväli HU-PU         HYL  
  45 borcol Myrsky Tending Dark Outi Kaikkonen ACE         HYL  
  46 borcol Jami Tingelbergin Bouncy Jumper Tuija Rönkkö SWAU         HYL  
  48 pitcol Dita Maple Yard Jippikayjei Jenni Mehtonen SAWON         HYL  

B hyppyrata, medi 2, kello 13:35, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 11, ihanneaika 41 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 shelam Robin Blomlane's Be My Future Kirsi Markkanen VARPS 35,61 3,85 -5,39 0 -5,39 OIVA
2 17 pyrpap Sofi Drole D'oiseau Saut A L'elastique Anne-Maria Kanninen JoA 42,16 3,25 1,16 0 1,16  
3 52 shelam Lyyli Lyyli Jani Rautio HU-PU 29,69 4,61 -11,31 5 5  
4 14 shelam Helga Onnenpisaran Ainokainen Jani Rautio HU-PU 30,05 4,56 -10,95 5 5  
5 16 shelam Piki Funnytail Part Time Lover Piia Suhonen VARPS 30,46 4,50 -10,54 5 5  
6 53 espves Unni Piinaavan Koria Henriikka Naapi HU-PU 33,52 4,09 -7,48 5 5  
7 15 vehter Neetta Kaapelinkulman Neelia Tiina Raatikainen SWAU 41,18 3,33 0,18 5 5,18  
8 21 isllam Grenna Blue Zafir Grenna Frostros Petra Turunen SAVPK 44,22 3,10 3,22 5 8,22  
9 22 shelam Loki Today's Arctic Light Sara Zuffa KPSH 59,98 2,28 18,98 10 28,98  
  20 koohon Hilja Damliers Ofelia Veera Mensonen HU-PU         HYL  
  54 manter Morris Rainsong N Bonwild Get The Party Started Tea Vimpari SWAU         HYL  
  18 kromfo Skumppa Raasillan Champagne Mirva Mustonen VARPS         POIS  

B hyppyrata, mini 2, kello 13:35, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 5, ihanneaika 41 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 shelam Unna Funnytail Nice As Pie Tinjamari Suhonen SWAU 34,67 3,95 -6,33 0 -6,33 LUVA
2 9 muurotu Hilma Hilma Heidi Rantakare LAU 40,92 3,35 -0,08 0 -0,08  
3 7 shelam Tuike Cloudgarden's Hard To Handle Nina Kohvakka-Karppinen HU-PU 35,88 3,82 -5,12 5 5  
  4 jackru Napo Snapjacks Prince Caspian Lotta Mättö VARPS         HYL  
  6 toyvil Sofia Excuse Me Misty Morning Jonna Rytkönen HU-PU         HYL  

B hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 13:35, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 1, ihanneaika 41 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 auskel Aapo Royal Coctail Jepilus Kimmo Kainulainen HU-PU 31,50 4,35 -9,50 0 -9,50 LUVA

B hyppyrata, maksi 2, kello 13:35, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 5, ihanneaika 41 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 belpat Noppa Ketunpolun Kooky Dice Aino lakiasuo PoKS 30,45 4,50 -10,55 5 5  
2 48 pitcol Dita Maple Yard Jippikayjei Jenni Mehtonen SAWON 37,73 3,63 -3,27 10 10  
  40 belpam Konna Toimiva Taktiikka Anni Pehkonen ACE         HYL  
  46 borcol Jami Tingelbergin Bouncy Jumper Tuija Rönkkö SWAU         HYL  
  47 auspai Hucca Puuttomantorpan Oudon-Onnellinen Hanne Mehtonen SAWON         HYL  
  43 borcol Peltsi Peltonen Overdo Kino Marjo Heikura A-POP         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 14:30, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 8, ihanneaika 52 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 shelam Robin Blomlane's Be My Future Kirsi Markkanen VARPS 49,20 3,37 -2,80 0 -2,80 OIVA
2 14 shelam Helga Onnenpisaran Ainokainen Jani Rautio HU-PU 42,05 3,95 -9,95 5 5  
3 15 vehter Neetta Kaapelinkulman Neelia Tiina Raatikainen SWAU 58,17 2,85 6,17 0 6,17  
4 22 shelam Loki Today's Arctic Light Sara Zuffa KPSH 63,13 2,63 11,13 10 21,13  
5 17 pyrpap Sofi Drole D'oiseau Saut A L'elastique Anne-Maria Kanninen JoA 77,32 2,15 25,32 5 30,32  
  16 shelam Piki Funnytail Part Time Lover Piia Suhonen VARPS         HYL  
  20 koohon Hilja Damliers Ofelia Veera Mensonen HU-PU         HYL  
  21 isllam Grenna Blue Zafir Grenna Frostros Petra Turunen SAVPK         HYL  
  18 kromfo Skumppa Raasillan Champagne Mirva Mustonen VARPS         POIS  

A agilityrata, mini 2, kello 14:30, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 kääpin Ninja New Limit's Randa Emmi Holopainen VARPS 42,41 3,91 -9,59 0 -9,59 OIVA
2 6 toyvil Sofia Excuse Me Misty Morning Jonna Rytkönen HU-PU 52,32 3,17 0,32 5 5,32  
3 9 muurotu Hilma Hilma Heidi Rantakare LAU 64,39 2,58 12,39 0 12,39  
  4 jackru Napo Snapjacks Prince Caspian Lotta Mättö VARPS         HYL  
  8 shelam Unna Funnytail Nice As Pie Tinjamari Suhonen SWAU         HYL  
  7 shelam Tuike Cloudgarden's Hard To Handle Nina Kohvakka-Karppinen HU-PU         POIS  

A agilityrata, maksi 2, kello 14:30, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 8, ihanneaika 52 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 belpam Konna Toimiva Taktiikka Anni Pehkonen ACE 35,64 4,66 -16,36 0 -16,36 LUVA
2 42 belpat Noppa Ketunpolun Kooky Dice Aino lakiasuo PoKS 40,25 4,12 -11,75 0 -11,75 OIVA
3 46 borcol Jami Tingelbergin Bouncy Jumper Tuija Rönkkö SWAU 40,93 4,06 -11,07 0 -11,07  
4 44 barbet Alpo NUTS OVER BILBAO Mirja Ojainväli HU-PU 45,34 3,66 -6,66 0 -6,66  
5 41 sakpai Vinski Pikku Tiitiäisen Acdc Tanja Kostamo JoA 42,33 3,92 -9,67 10 10  
  45 borcol Myrsky Tending Dark Outi Kaikkonen ACE         HYL  
  47 auspai Hucca Puuttomantorpan Oudon-Onnellinen Hanne Mehtonen SAWON         HYL  
  48 pitcol Dita Maple Yard Jippikayjei Jenni Mehtonen SAWON         HYL  
  43 borcol Peltsi Peltonen Overdo Kino Marjo Heikura A-POP         POIS